Alkuviikosta nousi pieni kohu Onlyfans-sisällöntuottajien verottajalle ilmoittamatta jääneistä tuloista. Verottaja arvioi jopa 70 prosentin sisällöntuottajista luistaneen verovelvollisuuksistaan Onlyfansin osalta.
Seksuaalineuvoja ja Onlyfans-sisällöntuottaja Miljabee kommentoi asiaa Instagram Stories-sivuillaan.
“Rehelllisesti sanottuna en ensimmäisinä kuukausina tiennyt, miten verot maksaisin, joten jätin maksamatta”, Miljabee myöntää.
Sen jälkeen hän tosin ryhdistäytyi ja hommasi kunnon kirjanpitäjän ja on hoitanut asiat niinkuin pitääkin. Miljabee on myös muistuttanut muita sisällöntuottajia verojen maksun tärkeydestä.
“Tätä yritin toitottaa kaikille tutuille, että koska airbnb-puolella kävi kova käry pari vuotta sitten, niin ihan väkisin se tulee of-puolelle”, Miljabee opettaa.











